top of page

O NÁS

TSA vzniklo v roce 1990  pod vedením své umělecké vedoucí – Mgr. Andrey Myslivečkové,

 

Andrea Myslivečková, absolventka FAMU, obor řízení a organizace umělecké tvorby, konzervatoře Jaroslava Ježka (scénický tanec) a bývalá posluchačka kurzů stepu mimo jiné S. Randové, M. Degena, a B. Augustina. Své znalosti, zkušenosti a velkou část své osobitosti dnes předává svým žákům.

 

 

Taneční studio Andrea do dnes vychovalo největší množství mistrů stepu u nás.

 

 • V roce 1995 - Blanka Bohunková (12 let) získala mistrovský titul v Evropě v kategorii juniorských jednotlivců.

 • V roce 1996 další juniorský pár tohoto studia, Lucie Švamberková a Tomáš Slavíček, obsadil 1. místo na mistrovství Evropy.

 • V roce 1994 se ve formacích dospělých umístilo na třetím místě,

 • V roce 1995 na mistrovství republiky  pořádaném IDO v Karlových Varech na 2. místě a

 • V květnu 1995 získalo titul nejvyšší na Mezinárodním mistrovství České a Slovenské republiky ve stepu, kterého je vyhlašovatelem Českomoravský stepařský svaz a jež se již tradičně konalo v Brně.

 • v listopadu 1995 účast na 8. Mezinárodní německý pohár ve stepovém tanci ve Wiesenthalle.

 • 15.12. 1995 v Drážďanech se TS Andrea zůčastnila mistrovství světa v Tap Dance Formation, které bylo vyvrcholením soutěžních aktivit TS. V celosvětové konkurenci obsadilo studio osmé místo. Patronkou mistrovství byla manželka prezidenta SRN.

 • V roce 1997 byl pro TS Andrea velice úspěšným. S choreografií „Rapsodie v červeném“ uspěla dětská formace na všech domácích soutěžích (vždy 1. místo)

 • na mezinárodním mistrovství Německa 1997 obsadila dětská formace 2. místo.

 • Na mistrovství Evropy 1997 konaném ve Slovinsku obhájili titul v kategorii dueta Lucie Švamberková a Tomáš Slavíček.

 • V roce 1998 Na mezinárodním mistrovství republiky v Bratislavě se nominovala dětská formace s choreografií „Už zase skáču“ prvním místem na mistrovství světa v Portoroži kde obsadila 4. místo v kategorii dětí do 14 let.

 • V roce 2000 a 2001 získali opět titul mistrů republiky ve stepu taneční pár Tomáš Slavíček a Lucie Švamberková, kteří už dovršili věk kategorie hlavní. Na MS získali v obrovské konkurenci zatím jedenácté místo.

 • 2000 – 2001 se staly pro TS Andrea mimořádně úspěšné.

  • Např. Michaela Pilíková (9 let) v roce 2000 obsadila 3. místo v republice (děti do 11 let) a při prvním startu na MS se probojovala do semifinále. V roce 2001 však již získala titul nejvyšší v republikovém klání a po té se připravovala na prosincové MS. 

  • V kategorii „malých skupin se naše choreografie umístila také na  prvním místě a opět se pokusila zabojovat v konkurenci celosvětové. A jak to vše dopadlo?

  • V kategorii dospělých získal Tomáš Slavíček svým životním výkonem 3.místo na světě a Michala Pilíková stála na jevišti mezi finalistkami a obsadila krásné 5. místo.

 • v květnu 2001 se konalo mistrovstvím republiky kde TS Andrea získalo 8 zlatých, 1 stříbrnou   a 1 bronzovou medaili ve všech kategoriích , ve kterých měli své zastoupení.

 • Od roku 2006 se Tanečnímu studiu daří i na mezinárodním poli. V tomto roce se v Německu v Riese konalo Mistrovství světa ve stepu. Pod záštitou Mezinárodní taneční organizace (IDO) se do sportovní haly sjelo 1300 stepařů ze 3 kontinentů. Soutěžilo se v různých věkových kategorií a kategorií sól, duet, malých skupin a formací. Tohoto klání se zúčastnilo také Taneční studio Andrea - Praha, po nominaci z Mistrovství republiky, kde jsme získali 10 zlatých medailí a dvě stříbrné, naše výprava čítala 60 soutěžících. A stalo se, že jsme si po 14-ti letech poslechli státní hymnu a človíček z našeho studia, tedy jedenáctiletý Dominik Budlovský stanul na stupni nejvyšším a stal se Mistrem světa ve stepu dětí do 11-ti let v kategorii sólo - muži. Nezapomenutelný zážitek, za který nám děkovali stepaři ze všech koutů naší republiky a za který děkujeme i my našemu malému stepaři Dominikovi a jeho trenérovi Tomáši Slavíčkovi.

 • V roce 2008 se podařilo vítězství v královské disciplíně, tedy ve formacích a děti se staly s choreografií Andrey MyslivečkovéČlověče nezlob se Mistry světa ve stepu.  A tím se spustila „lavina“ úspěchů. V roce 2009 jsme v dětské kategorii obhájili titul nejvyšší s choreografií A. Myslivečkové a M. Bačkovské Obruče. V těchto letech začali vozit ta nejvyšší ocenění i dvojice a jednotlivci v kategoriích dětských i juniorských.

 • V roce 2010 se TS Andrea ujalo organizace mistrovství republiky, které se porpvé v historii Českomoravského stepařského svazu konalo v Praze, ve sportovní hale Lužiny.

 • Na konci tohoto roku se TS Andrea zúčastnilo MS v Německu již v počtu  80 stepařů. Po úspěšném MR se TS Andrea rozjelo i za podpory Městské části Praha 5 do německé Riesy s dvaceti choreografiemi včetně Produkce, nově vzniklé disciplíny, ve které stepuje 80 tanečníků napříč všemi věky. A hned bronzová medaile, třešnička na dortu za zlatou medailí pro juniorskou choreografii Tomáše Slavíčka a Moniky Bačkovské „Houslový orchestr.“  V tomto roce přivezlo studio několik zlatých také z Mistroství Evropy v Portoroži.

 • V roce 2011 se mistrovství republiky konalo také pod taktovkou TS Andrea, ale již ve velké sportovní hale AC Sparta Podvinný mlýn, Praha 9-Vysočany. Tato akce měla veliký ohlas v celé republice, protože spokojeni byli nejen diváci, ale i odborná veřejnost a tanečníci. Tato akce se objevila v rozhlase i na několika televizních stanicích. TS Andrea opět patřilo k největším a nejúspěšnějším stepařským studiím v České republice.

 • Z mistrovství světa 2011 jsme přivezli opět zlato z juniorské formace s choreografií The Zebras a také z malé juniorské skupiny. A tentokrát byla i Česká republika díky našim stepařům a jejich umístěních vyhlášena jako nejúspěšnější výprava Mistrovství světa roku 2011 v počtu medailí.

 • V roce 2012 jsme se opět stali pořadateli Mistrovství republiky ve stepu a s celkovým počtem 26 choreografií jsme postoupili na Mistrovství světa v německé Riese. Mistrovství světa je úspěšně za námi. Přivezli jsme si krásnou 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili a spousty dalších krásných umístění.

 • Rok 2013 přinesl 3.místo v juniorských formacích na MS Strašáci T.Slavíček.

mnoho ukázek možno shlédnout na You Tube.cz  TS Andrea

 

 

TS Andrea se pravidelně účastní  festivalů stepového tance. Např. V Bratislavě vystoupilo studio s programem „Výlet do Ria“ a s choreografií „Riviera“. atd. a od roku 2013 se každý rok účastní festivalu stepu v Brně, které pořádá stepařská škola NO FEET.

 

TS Andrea se v roce 1998 prezentovalo v divadelním klubu na Novotného lávce s celovečerním představením „Taneční večer se stepem“, zkomponovaném z jednotlivých stepařských a hudebních čísel.

V devadesátých letech TS Andrea vytvořilo stepařské představení Alenka za zrcadlem, komponované z jednotlivých soutěžních choreografií a své představení prezentovalo v Rock Café Národní třída.

 

Své 18, 20 a 25 narozeniny TS Andrea slavilo v divadle Broadway, na velmi úspěšných narozeninových koktejlech, které byly přehlídkou těch nejúspěšnějších choreografií, které postupem času vytvořili žáci a později choreografové TS Andrea Tomáš Slavíček, Monika Bačkovská, Andrea Myslivečková, Lucie Bačkovská.

 

V roce 2017 TS Andrea mělo další ze svých velmi úspěšných celovečerních představení v Meet Factory, kde se vedle členů studia představili i hosté Natálie Grossová, dlouholetá členka TS, stepařské uskupení Wings, Igor Bezdieniezhnykh, vícemistr světa ve stepu a dále bylo možno vidět choreografie nových členek TSA Petry Hájkové a Barbary Tóthové, studentek choreografie na HAMU..

 

TS Andrea vystupuje na různých prestižních společenských událostech, jsou zváni do mnoha televizních pořadů a show, jsou fenoménem nejen českého tanečního světa.

 

 

 

 

 

Některá naše zajímavá vystoupení :

 

 1. propagační akce firmy AZ-FLEX. Firma pořádala pro své zákazníky den otevřených dveří, kde členové TS Andrea dle jejich požadavků vystupovali v jednotlivých "blocích". (Ideální spojení - podlahové krytiny + akustická složka stepu. Odolnost podlahy - nárazy, poškrábání atd). Zde se domnívám, že

 2. Spolupráce např. se Swingovou kapelou pana Matouška, natočil "Čokoládovou hvězdu"

 3. Vystoupení na 100. narozeninách Orionky.

 4. Vystoupení na mnoha plesech na Žofíně, v Lucerně, v hotelu např. "Sen", Atrium- mistrovství republiky ve společenském, dnes již sportovním tanci, sportovní centrum Průhonice, atd.

 5. Vystoupení v pořadech „Šance“, „Gilotina“, v přímém přenosu ČT 1„Pomozte dětem „ , ranní vysílání televizí ČT, Nova, Prima.

bottom of page