Historie

O Tanečním studiu Andrea

Taneční studio Andrea vzniklo již v roce 1990 pod vedením umělecké vedoucí Andrey Myslivečkové, jako jedna z prvních stepařských tanečních škol v tehdejším Československu.

Tančí a stepují zde děti od 3 let až po dospělé a veliký úspěch u nás mají ojedinělé kurzy seniorů, které jsme úspěšně otevřeli po odvysílání reportáže z našeho studia na ČT 1 v únoru roku 2006 v pořadu Barvy života. Naši senioři se za rok naučili základům stepu a dnes pravidelně vystupují na akademiích TS Andrea a na různých stepařských přehlídkách.

Taneční studio Andrea se pravidelně účastní stepařských festivalů, přehlídek a soutěží. Máme dvě kategorie žáků – ty, kteří se stepu věnují pro radost a chtějí své umění prezentovat pouze na studiových vystoupeních, druhou kategorii žáků všech věkových kategorií pak tvoří ti, kteří studio navštěvují více jak jednou týdně a chtějí soutěžit, stále se zdokonalovat a navazovat kontakt se zahraničím, aby se přiučili novým variacím a také srovnali své stepařské vědomosti s jinými stepaři světa.

Rok 2006

Od roku 2006 se TS Andrea daří i na mezinárodním poli. V tomto roce se v Riese v Německu konalo mistrovství světa ve stepu. Pod záštitou Mezinárodní taneční organizace (IDO) se do sportovní haly sjelo 1 300 stepařů ze tří kontinentů. Soutěžilo se v různých věkových kategoriích a kategoriích sól, duet, malých skupin a formací. Tohoto klání se zúčastnilo také Taneční studio Andrea – Praha, po nominaci z mistrovství republiky, kde jsme získali deset zlatých a dvě stříbrné medaile. Výprava studia TS Andrea čítala 60 soutěžících. Tehdy jedenáctiletý Dominik Budlovský se stal mistrem světa ve stepu dětí do 11 let a v kategorii sólo-muži a po dlouhých 14 letech díky němu zazněla česká státní hymna. Velký dík patřil i trenérovi Tomáši Slavíčkovi.

Rok 2008/2009

V tomto roce se podařilo vítězství v královské disciplíně, tedy ve formacích, a děti se staly s choreografií Člověče nezlob se mistry světa ve stepu. Tím se spustila lavina úspěchů. V roce 2009 jsme v dětské kategorii obhájili nejvyšší titul s choreografií Obruče. V těchto letech začali vozit nejvyšší ocenění i dvojice a jednotlivci v kategoriích dětských i juniorských.

Rok 2010

TS Andrea ujalo organizace mistrovství republiky, které se poprvé v historii Českomoravského stepařského svazu konalo v Praze, a to ve Sportovní hale Lužiny. Na konci tohoto roku se TS Andrea zúčastnilo mistrovství světa v Německu již v počtu 80 stepařů. Po úspěšném mistrovství ČR se TS Andrea rozjelo i za podpory Městské části Praha 5 do německé Riesy s dvaceti choreografiemi včetně Produkce, nově vzniklé disciplíny, ve které stepuje 80 tanečníků napříč všemi věkovými kategoriemi. Svěřenci TS Andrea získali bronzové medaile a rovněž zlato za juniorskou choreografii Tomáše Slavíčka a Moniky Bačkovské „Houslový orchestr.“ V tomto roce přivezlo studio několik zlatých také z mistroství Evropy v Portoroži.

Rok 2011

V roce 2011 se mistrovství České republiky konalo znovu pod taktovkou TS Andrea, tentokrát ve velké sportovní hale AC Sparta v pražských Vysočanech.  Tato akce zaznamenala veliký ohlas po celé republice, protože spokojeni byli nejen diváci, ale i média, odborná veřejnost a tanečníci. TS Andrea opět patřilo k největším a nejúspěšnějším stepařským studiím v České republice. Z mistrovství světa 2011 jsme přivezli opět zlato z juniorské formace s choreografií „The Zebras“ a také z malé juniorské skupiny. A tentokrát byla i Česká republika díky našim stepařům a jejich umístěních vyhlášena jako nejúspěšnější výprava mistrovství světa roku 2011 v počtu medailí.

Rok 2012

V roce 2012 se TS Andrea opět stalo pořadatelem mistrovství České republiky ve stepu a s celkovým počtem 26 choreografií jsme postoupili na mistrovství světa v německé Riese. Z něj přivezli svěřenci TS Andrea jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili včetně spousty dalších krásných umístění.

Rok 2013

V roce 2013 dokázali žáci TS Andrea opět zazářit na světovém šampionátu. Přestože nedosáhli na nejcennější titul mistrů světa, z německé Riesy dovezli dvě stříbrné medaile z kategorie dětí a dospělých, tři bronzy pak vybojovali junioři. Rovnou čtrnáct zlatých medailí však TS Andrea dokázalo vybojovat na mistrovství České republiky, čtyři zlaté kovy zásluhou dětí, stejný počet nejcennějších kovů získali junioři a šest titulů mistrů ČR získali dospělí. K tomu ještě TS Andrea rozšířilo svou sbírku o řadu stříbrných a bronzových medailí.

Rok 2014

Rok 2014 znamenal pro TS Andrea další rozšíření medailové sbírky. Na mistrovství světa ve stepu získal junior Adam Vojtovič stříbrnou medaili. Dětská formace The Pastels a dospělá formace Czech´s Got Talent! pak přidala ještě bronzové medaile. Na republikovém mistrovství žáci TS Andrea se celkem 18x objevili na stupních vítězů, když získali pět zlatých, deset stříbrných a tři bronzové medaile.

Rok 2015

Po dlouhých letech se v roce 2015 nepodařilo TS Andrea dosáhnout na medailové pozice na mistrovství světa. Hned osm medailí vzal získalo na mistrovství Evropy, které se konalo na domácí půdě. V Praze na titul mistrů Evropy dosáhla juniorská formace Scarecrows. Pět stříbrných a dvě bronzové medaile už pak jen podtrhly velký úspěch TS Andrea na této mezinárodní soutěži. I domácí mistrovství ČR cinklo na nejvyšších příčkách, když si dvě zlaté medaile pověsili Matěj Němec v dětské kategorii a juniorská formace Strašáci. Sbírka medailí se ještě rozrostla o šest stříbrných a jeden bronzový kov.